تبلیغات
وطنیم ایران.آنا یوردوم آذربایجـــــــان - چندخبر از گرمی(آیـنــه)
 
آخرین مطالب
 
پیوندهای روزانه
چندخبر از گرمی(آیـنــه)
چندخبر از گرمی(آیـنــه)
عیسی پاشاپور خبرنگار ایرنا ( خبرگزاری جمهوری اسلامی ) در شهرستان مغان ( گرمی )
نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران اگرچه به پشتوانه آینده نگری امام راحل و به برکت خون ارزشمند شهدا از قوام و استحکام بی زوالی برخوردار است اما درایت مقام معظم رهبری و بصیرت سیاسی امت وفادار،کشتی نظام را در دنیای متلاطم به ساحل آرامش و اقتدار رهنمون کرده است.
به گزارش خبرنگار ایرنا نمایندگان ادوار مختلف مجلس به عنوان عصاره تفکر ملی در مصاحبه های مختلف به روشنی بر این حقیقت صحه گذاشته اند که سیاست گذاری رهبر معظم انقلاب در رویارویی با برنامه های پنهان و آشکار دشمنان برای تضعیف نظام،همواره خواب دشمن را آشفته کرده و سربلندی ایران عزیز را رقم زده است.

بقیه در ادامه ی مطلب

کارشناسان فضای مجازی(اینترنت) با اهمیت دادن به گستره ارتباطات نوین در عرصه جهانی تلاش بیگانگان را برای جذب جوانان در قالب گروه ها و شبکه های اجتماعی متذکر شده  و نفوذ بی صدا و سایه گون دشمن با حربه های تبلیغاتی و شیوه های مدرن را که به جنگ نرم موسوم شده است هشدار داده اند.
هشدارهای رهبری و تدابیر حکیمانه ایشان برای ورود به میدان جنگ نرم بر کسی پوشیده نیست و معظم اله در اشارات خود بر این مهم فرموده اند:امروز اولویت اصلی کشور مقابله با جنگ نرم دشمن که هدف آن ایجاد تردید، اختلاف و بدبینی میان آحاد مردم است و مهمترین راههای مقابله با این تهاجم، حفظ و تقویت بصیرت، روحیه بسیجی، امید کامل به آینده، و مراقبت جدی در تشخیص ها است.
به عقیده مسئولین کشور،رهبر فرزانه انقلاب با هدایت امور داخلی كشور،احیای اندیشه‌های امام خمینی ره،حمایت از دولتمردان،ترویج تفكر بسیجی،احیاء فریضه امر به معروف و نهی از منكر،فرهنگ سازی برای حضور قاطع مردم درانتخابات،تبیین عبرتهای عاشورا،تذکرمطالبات ملی،گفتمان سازی،تعیین سیاستهای كلان نظام،كنترل افراطی‌گری سیاسی در كشور،هشدارهای بموقع به تهاجم فرهنگی و جنگ نرم دشمن،تاکید بر وحدت ملی و آرامش سیاسی،تبدیل ایران به ام القرای جهان اسلام،تبیین صحیح جایگاه فلسطین در جهان اسلام،حمایت مدبرانه از منافع ملت لبنان،تدابیر هوشمندانه در دیپلماسی هسته‌ای،استفاده از نهادها و مجامع بین‌المللی،تقویت بیداری اسلامی و افشای ماهیت استكبار جهانی،تاکید بر جنبش ‌نرم‌افزاری و نهضت تولید علم وتدوین چشم‌انداز بلندمدت کشور، کاروان نظام اسلامی را از فراز و نشیب های سیاسی به خوبی هدایت داده و راه ورود و فتنه انگیزی معاندان را مسدود ساخته اند.
بی گمان راز دیگر اقتدار ایران اسلامی، بصیرت سیاسی و ولایت مداری امت وفادار به نظام است که حیرت دشمنان را برانگیخته و کشور را به دژی غیرقابل نفوذ مبدل ساخته است.
بصیرت در لغت عربی به معناى عقیده قلبى،شناخت،یقین،زیرکى و عبرت آمده که شخص به وسیله آن، حقایق اشیا و امور را درک مى‌کند.
مراد از بصیرت در عرف سیاسی و اجتماعی نیز ،همان قدرت تشخیص مسایل پیچیده سیاسی و اجتماعی و درک و فهم درست آن، برای دست یابی به راهکارهای مفید و سازنده دراین حوزه ها می باشد.
قرآن مجید راه  برافروخته شدن چراغ بصیرت در تاریکی فتنه و اوهام را رجوع به کلام الهی و سنت می داند و می فرماید:«اى کسانى که ایمان آورده‌اید! خدا را اطاعت کنید و پیامبر و اولیاى امر خود را اطاعت کنید؛ پس هرگاه در امرى اختلاف نظر یافتید،اگر به خدا و روز بازپسین ایمان دارید،آن را به کتاب خدا و سنّت پیامبر عرضه بدارید؛این بهتر و نیک‏‌فرجام‏تر است.»
بی شک تمسک به قرآن و تکیه بر ستون استوار ولایت فقیه، خیمه گاه مسلمین را از دستبرد طوفان ها محافظت می کند آنگونه که مولا علی ع فرموده است:«آن زمان که فتنه‌ها چون پاره‌های شب تار بر شما وارد شد، به قرآن پناه برید.»
رسول خدا ص، ولیّ امر را سبب نظام اسلام دانسته و چنین می‌فرمایند:«گوش بسپارید و اطاعت کنید از کسی که خداوند امر ولایت را به او سپرده است؛ چه، او سبب انسجام اسلام است.»
امروزه هر فرد ایرانی با بررسی اجمالی تحولات کشورهای مختلف به این حقیقت مسلم پی می برد که شکست آشکار اسرائیل و استکبار جهانی در برابر غزه و نابسامانی اقتصادی و سیاسی غرب،حکایت از پوشالی بودن هیمنه نظام سلطه دارد.
از سوی دیگر آراستگی ملت شریف ایران به عزت اسلامی که به پشتوانه انقلاب و خون شهدا و با تکیه بر قرآن،رهبری و بصیرت سیاسی حاصل گردیده،جمهوری اسلامی را در جهان معاصر آبرومندتر از همیشه مطرح ساخته که وظیفه پاسداری از این ارزش های بی بدیل بر دوش همگان سنگینی می کند.
گزارش از عیسی پاشاپور

نخستین کارگاه آموزشی پیشگیری از بیماری ایدز با شرکت جمعی از بانوان و مربیان بسیج خواهران گرمی در دانشکده پرستاری و مامایی این شهرستان برگزار شد.
دکتر بابک رضازاده رئیس دانشکده پرستاری و مامایی گرمی در گفتگو با خبرنگار ایرنا از ارائه آموزشهای لازم در خصوص راه های انتقال بیماری ایدز،بیماری زایی،تشخیص آلودگی و راه های پیشگیری از این بیماری به شرکت کنندگان در این کارگاه خبر داد.
نظیر این دوره آموزشی برای دانش اموزان مقاطع مختلف تحصیلی،امدادگران سلامت مدارس و پرسنل درمانی بیمارستان ولایت گرمی به مدت سه روز برگزار شد.

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

فرماندار گرمی با انتقاد از وضع غیربهداشتی كشتارگاه این شهرستان،توجه مسئولان به رفع نواقص آن را خواستار شد.
به گزارش خبرنگار ایرنا محمودعلایی زنگیر در جلسه شورای سلامت و امنیت غذایی گرمی گفت:غیربهداشتی بودن كشتارگاه،تهدیدی بر علیه امنیت شهروندان محسوب می شود و تنها كشتارگاه سنتی این شهرستان باید بیش از پیش مورد توجه و نظارت مسئولان قرار بگیرد.
وی سلامت آب آشامیدنی روستانشینان را خاطرنشان شد و بر کلر زنی ،بازسازی مخازن،فنس کشی مجتمع های آبرسانی و آموزش میرابها توسط شركت آب وفاضلاب روستایی گرمی تاكید كرد.
وی توجه و پیگیری دهیاران را در این زمینه ضروری دانست.
دكتر بابك رضازاده مدیر شبكه بهداشت و درمان گرمی هم در این جلسه از نام نویسی 55درصد اهالی در طرح پزشك خانواده در سه مركز شهری خبر داد و گفت:اطلاعات اخذ شده با همكاری دانشگاه علوم پزشكی استان در سامانه مربوطه وارد شده است.
وی از تامین 11 پزشك برای اجرای طرح پزشك خانواده در گرمی خبر داد و افزود:هریك از پزشكان، 2500 نفر را پوشش خواهند داد.
در ادامه این جلسه توسعه دانشکده پرستاری و مامایی گرمی،تغییر محل دفن زباله شهرهای گرمی وانگوت،اتلاف سگهای ولگرد،كنترل رعایت بهداشت درمدارس،انتقال دامداری های داخل شهر به خازج از شهر و جمع آوری نخاله های ساختمانی مورد بررسی و تاكید قرار گرفت

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

امام جمعه گرمی با اشاره به اهمیت فریضه امر به معروف و نهی از منکر گفت:عمل به این دستورات دینی،موجب اصلاح جامعه می شود.
به گزارش خبرنگار ایرنا حجت الاسلام یدالله صفری در گفتمان دینی دبیرستان دخترانه پروین اعتصامی گرمی افزود:عاشورا،نمونه بارز عمل به این فرایض الهی و احیای ارزش های دینی بود.
وی ادامه داد:اگرچه یزید پلید در قید حیات نیست اما دشمنان امامت و ولایت در هرعصری به منزله یزید هستند.
در ادامه این برنامه، دانش آموزان، سئوالات خود را در مورد مسائل روز و احکام شرعی مطرح و پاسخ لازم را از امام جمعه گرمی دریافت نمودند.

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

دوره آموزش خانواده ویژه اولیای دانش آموزان انگوت در مجتمع شهید خلبان ذاكر این بخش بر گزار شد.
به گزارش خبرنگار ایرنا حسنعلی معرفت رئیس اداره آموزش و پرورش انگوت و مدرس این دوره آموزشی،خانواده را اصلی ترین نهاد اجتماعی جامعه دانست و گفت:تكریم این نهاد مقدس سبب استحكام جامعه می شود.
وی افزود:سلامت جامعه،ریشه در سلامت خانواده دارد و برای دوام خانواده و جامعه باید انسان های پاک ومتعهد پرورش یابد.
وی ازدواج آگاهانه و مطابق با تاكیدات ائمه ی معصومین(ع) را عامل مهمی در موفقیت خانواده ها دانست و اظهار داشت:اگر خانواده ای بر اساس آموزه های دینی و الگوپذیری از زندگی امامان معصوم ع پی ریزی شود، استوار خواهد بود.
وی خاطرنشان کرد:مسئولیت اصلی تربیت فرزندان بر عهده پدران و مادران است و این مهم باید بر پایه آیات قرآن،احادیث و روایات ائمه  اطهار ع صورت پذیرد.
در ادامه،یکی از بانوان مربی در خصو ص آثار سوءمواد مخدر و آسیب های احتماعی مطالبی به اولیا ء ارائه کرد.
درپایان، كلیپ اثرات موادمخدر بر زندگی فردی و اجتماعی انسان پخش شد.

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

فرماندار گرمی عزم جدی مسئولان این شهرستان را برای مقابله با معضل اعتیاد خواستار شد.
به گزارش خبرنگار ایرنا محمودعلایی زنگیر در جلسه کارگروه فرهنگی اجتماعی گرمی گفت:معضل اعتیاد، زمینه بروز بسیاری از انحرافات و ناهنجاری ها است و همگان باید در برخورد با عاملان تهه و توزیع موادمخدر قاطع باشیم.
وی بیکاری،طلاق و سرقت را از مشکلات و ناهنجاری های مطرح در گرمی عنوان کرد و افزود:رفع بیکاری و ایجاد اشتغال،التیام بخش دیگر دردهای اجتماعی است.
سرهنگ ولی اله بدری فرمانده ناحیه مقاومت بسیج گرمی هم در این جلسه لزوم ایجاد مراکز مشاوره قبل از ازدواج را به منظور تحکیم بنیان خانواده و کاهش طلاق خاطرنشان شد.
وی با اعلام اینکه بیشتر سارقان،معتادان به موادمخدر هستند گفت:مقابله با اعتیاد می تواند در کاهش جرائمی همچون سرقت موثر باشد.
بخشعلی کامرانی مدیر آموزش و پرورش گرمی هم از دایر بودن کلاس آموزش خانواده در مدارس این شهرستان به منظور ارتقاء آگاهی والدین در زمینه مسائل تربیتی و اجتماعی خبرداد.
وی همچنین با اشاره کشاورزی بودن منطقه گرمی،ایجاد رشته های آموزش کشاورزی را در مراکز آموزشی و فنی حرفه ای این شهرستان به منظور ترویج کشاورزی علمی و رفع بیکاری خواستار شد.

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

فرماندار گرمی گفت:مشکل اصلی واحدها و کارگاه های تولیدی و صنعتی این شهرستان نبود سرمایه در گردش است.
به گزارش خبرنگار ایرنا محمودعلایی زنگیر در بازدید از شهرک صنعتی گرمی با اعلام این مطلب افزود:تلاش می شود تا با همکاری بانک های عامل، سرمایه در گردش این واحدها تامین شود.
وی با اشاره به حمایت اداری و مالی دولت از واحدهای تولیدی و صنعتی اظهار داشت:با تامین نقدینگی مورد نیاز کارگاه ها شاهد رونق بیشتر تولید خواهیم بود.
وی همچنین بر تامین روشنایی معابر و آب مورد نیاز کارگاه های شهرک صنعتی گرمی تاکید کرد.
گفتنی است؛شهرک صنعتی گرمی با 30 هکتار مساحت به فاصله 3 کیلومتر در شمال شهر گرمی واقع شده و از 14 طرح مصوب آن، تنها 6 کارگاه فعال می باشد.

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

مدیرکل تعاون روستایی استان اردبیل از عضویت 96هزار بهره بردار بخش کشاورزی در تعاون روستایی این استان خبر داد.
به گزارش خبرنگار ایرنا لطف اله نامور در بررسی مشکلات تعاونی های روستایی گرمی با اعلام این خبر گفت:158 تشکل تحت نظارت تعاون روستایی استان در موضوعات مختلف فعالیت دارد.
وی وظیفه اصلی تعاونی های روستایی را تامین نیازمندی های اساسی روستانشینان از قبیل سوخت،کود،بذر و نهاده های کشاورزی دانست و افزود:50 درصد بذر مورد نیاز کشاورزان استان از طریق تعاونی های روستایی تهیه و توزیع می شود.
وی از عضویت 30 هزار بهره بردار در نظام صنفی مشاغل کشاورزی استان تا پایان سالجاری خبرداد و پیگیری مطالبات،رفع مشکلات و هویت بخشی به کشاورزان را از اهداف تشکیل نظام صنفی مشاغل کشاورزی نام برد.
مدیرکل تعاون روستایی استان گفت:به اعضای نظام صنفی مشاغل کشاورزی، پروانه فعالیت صادر می شود.
فرماندار گرمی هم در این جلسه از تشکیل نخستین تعاونی روستایی تولیدات کشاورزی در این شهرستان خبر داد.
محمودعلایی زنگیر گفت:64 عضو این تعاونی با یکپارچه سازی اراضی خود به مساحت 400 هکتار در پایاب دریاچه گیلارلوی گرمی برای تولید محصولات کشاورزی فعالیت می کنند.
وی از اختصاص 40 میلیارد ریال اعتبار به این تعاونی خبر داد و افزود:تلاش می شود با تصویب تسهیلات در کارگروه توسعه کشاورزی،سرمایه در گردش تعاونی های روستایی تامین گردد.

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

مسئول ساماندهی عشایراستان گفت:با توجه بیشتر دستگاه های اداری به امورعشایر،سطح برخورداری جامعه عشایر استان از شاخص های توسعه ارتقا می یابد.
به گزارش خبرنگار ایرنا میرتقی حسینی در نخستین جلسه شورای عشایر گرمی با اعلام این مطلب گفت:به منظور بررسی و حل مشكلات عشایر،در استان و شهرستان های تابعه شورای عشایر تشكیل شده است.
وی عشایر را از مهمترین تولیدكنندگان محصولات لبنی دانست و افزود:به منظور تامین نهاده های دامی و بازار فروش تولیدات عشایر برنامه ریزی می شود.
وی تشكیل شورای عشایر را بستری موجب ورود و توجه دستگاه های اداری به حل مسائل و مشكلات عشایر دانست و ادارات گرمی را به رفع كمبودها و تنگناهای جامعه عشایر این شهرستان فراخواند.
فرماندار گرمی هم در این جلسه از تشكیل شورای عشایر این شهرستان خبرداد و گفت:آئین‌نامه این شورا در راستای ساماندهی امور عشایر در 18 ماده به ادارات عضوابلاغ شده است. 
محمودعلایی زنگیرافزود:حمایت از عشایر،اختصاص اعتبارات لازم در شورای برنامه‌ریزی،کنترل جمعیت،تامین اسکان،حفاظت محیط زیست،اشتغال،ارتقای شاخص‌های برخورداری،خدمات درمانی،اختصاص یارانه و كاهش نرخ تسهیلات بانکی عشایر در دستور كار شورای عشایر گرمی قرار گرفته است.
رئیس شورای عشایر گرمی ادامه داد:عملکرد این شورا به طور مداوم به دبیرخانه شورای عالی عشایر استان گزارش خواهد شد.
وی با تاكید بر رسیدگی ادارات گرمی به امورعشایر این شهرستان اظهار داشت:بخشی از اعتبارات این شهرستان در بخش‌های راه،آب، بهداشت،محیط زیست به جامعه عشایر منطقه اختصاص می یابد.
جمعیت عشایر گرمی شامل 7565 نفر در قالب 1443 خانوار در بیش از 100 قشلاق ساکن هستند و سالانه 2500 تن گوشت قرمز،1045 تن شیر و 167 تن پنیر تولید می کنند.

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

رییس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس با اشاره به جلسه‌ی امروز بعدازظهر کمیسیون و بررسی موادی از طرح اصلاح قانون تشکیلات، وظایف و اختیارات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران گفت: بر این اساس حداقل مدرک لیسانس برای کاندیداهای انتخابات شوراهای شهر در نظر گرفته شد.
آفتاب: امیر خجسته در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: بررسی موادی از طرح اصلاح قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران در جلسه‌ی امروز کمیسیون شوراها با حضور چمران رییس شورای عالی استان‌ها مورد بررسی قرار گرفت.

وی با بیان این‌که در این طرح به دنبال اصلاح میزان تحصیلات برای کاندیداهای انتخابات شوراها شهر و روستا هستیم، گفت: با توجه به افزایش سطح عملکرد شوراها به دنبال اندیشیدن تدابیری هستیم تا منتخبانی هم‌شأن و هم‌طراز شوراها در این انتخابات حضور پیدا کنند.

رییس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس ادامه داد: بر این اساس پیشنهاد داشتن حداقل مدرک لیسانس برای کاندیداهای انتخابات شوراهای شهر در نظر گرفته شده است و تاکنون برای انتخابات شوراهای روستاها هنوز تصمیمی اتخاذ نشده است.

خجسته با بیان این‌که مواد ۸۲، ۲۶، ۷۳ و ۸۰ قانون شوراهای اسلامی شهر و روستا دراین طرح اجرا خواهد شد، گفت: این موارد زمینه را برای ارتقای عملکرد شوراها فراهم می‌کند؛ اعتقاد ما این است که چون اعضای شورای شهر و روستا توسط مردم انتخاب می‌شوند، سلب عضویت آنها باید سختگیرانه باشد و شرایط برای آرامش و امنیت در خاطر منتخبان فراهم گردد؛ رویکردی که اصلاح این مواد به دنبال آن است.

وی با تاکید بر این‌که اهمیت و کیفیت عمل در شوراهای اسلامی شهر و روستا بر لزوم وجود قوانین کارآمد و به‌روز صحه می‌گذارد، گفت: نقش شوراها در واگذاری امور حاکمیتی به مردم و بهره‌مندی هرچه بیشتر آنان در مباحث مدیریت شهری از اهمیت خاصی برخوردار است.

رییس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس در پایان گفت: موفقیت شوراها در مدیریت امور شهری و استفاده از افکار و آرای آنان، نمادی از توجه جمهوری اسلامی و مجموعه حاکمیت در کشور برای استقرار نظام مردم‌سالاری دینی است.
ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
ـــ


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
http://uupload.ir/files/vfql_%D8%AA%D9%84%DA%AF%D8%B1%D8%A7%D9%853.jpg