آخرین مطالب
 
پیوندهای روزانه
از سربازی انقلاب تا تلاش های بی وقفه علمی

از سربازی انقلاب تا تلاش های بی وقفه علمی

وطنیم ایران آنا یوردوم آذربایجان

آذر سال ۱۳۴۱ در روستای وانستاناق گرمی از پدری اصالتأ اجارودی سیدجلیل مرحوم آقا میرعزیز و مادری اصالتأ اهل شهر گرمی مرحومه آراسته زارع بعنوان چهارمین و آخرین فرزند ، پسری متولد شد که نامش را سید حمایت نهادند.
همان زمان که گام خداپسندانه بت­شکن قرن بیستم خمینی کبیر لرزه بر اندام رژیم ستم شاهی انداخته بود و آن حضرت  هشدار داده بود طرفداران من در شکم مادرشان هستند .
درآذر سال ۴۴ اولین ضربه شدید زندگی را تجربه کرد . از دست دادن مادر و آماده شدن برای روزهای سخت و آبدیده شدن و این بود که اکثر دوران کودکی و نوجوانی  و ایام فراغت باید در دامن خانواده مادری در خیابان ساحلی و اورتا بازار می­گذشت.

بقیه در ادامه مطلب

در آذر ۱۳۴۹ اتفاقی وارد مدرسه می­شود زمانی که در روستا با اولین اسباب بازی ماشین پلاستیکی آبی رنگ که دایی­اش برایش خریده بود بازی می­کرد. سپاه دانش روستا می­بیند و می­گوید چرا به مدرسه نمی­آیی و دستور می­دهد از فردا باید بیایی مدرسه .
آذر ۵۰ سپاه دانش را از روستا برمی­دارد. معلم روستا با توجه به استعدادی که در او تشخیص می­دهد اعلام می­کند خواستی بیا روستای وان سفلی من در آنجا هستم. علیرغم اینکه در روستا تصمیم می­گیرند هیچ کس حق ندارد فرزند خود را به روستای دیگری برای تحصیل بفرستد. بصورت محرمانه و دور از چشم مردم هر روز به خاطر ترس از سگهای چوپانان بجای راه اصلی از چندین دره و تپه تک و تنها خود را به وان سفلی برای ادامه تحصیل می­رساند. سوم و چهارم را در روستای خود ادامه تحصیل می­دهد و در پنجم ابتدایی دوباره معلم از روستا حذف می­شود و این بار در آذر ۵۳ راهی اردبیل می­شود . تابستانها کار در شمال و در طول سال با دوستانش در خانه اجاره­ای درس می­خواند. اول و دوم راهنمایی هم را در اردبیل ادامه تحصیل می­دهد.
در سوم راهنمایی به خاطر کار در کارخانه ریخته­گری در تبریز عازم این شهر می­شود. و این فصل جدید از زندگی اوست . قیام مردم غیور آذربایجان علیه رژیم ستم شاهی ۲۹ بهمن تبریز و حضور فعالانه او در این زمان که وارد مبارزات سیاسی می­شود.
در سال ۵۷ بعلت عدم امکان ادامه تحصیل در تبریز و نگرانی از مشکلاتی که برایش احتمالأ از سوی رژیم پیش بیاید به اردبیل بازمی­گردد. همزمان با تحصیل حضور در مبارزات مردم  علیه رژیم که جندین بار هم دستگیر و مورد ضرب و شتم قرار می­گیرد که آثارش هنوز در بدنش باقی است.
با بسته شدن دانشگاهها و مدارس به زادگاه خود برگشته و اولین دسته های مردمی را با دوستانش سازماندهی می­کنند تا اینکه اولین راهپیمایی منطقه موران در نوار مرزی را شکل می­دهند.
در شب۲۲ بهمن جزء اولین افرادی که وارد پادگان تبریز می­شوند و با برداشتن اسلحه برای حفاظت از انقلاب و نظام در جمع مبارزین با هدایت اولین شهید محراب آیت اله قاضی طباطبایی قرار می­گیرد.
بعد از پیروزی انقلاب اسلامی از عضوگیری حذب جمهوری اسلامی و تشکیل شوراهای روستایی فعالانه در منطقه موران مشارکت می­کند.


درسال۵۸ دوباره به خاطر کار همزمان با تحصیل عازم تبریز می­شود و همراه با دانشجویان پیرو خط امام همزمان در تهران با دانشجویان دانشگاه تبریز و دانش آموزان دبیرستان امیر خیزی که نزدیک سفارت بود در اشغال سفارت امریکا مشارکت می­کنند .
پس از شروع جنگ تحمیلی و اخذ دیپلم ریاضی در سال ۶۱ لباس مقدس سربازی پوشیده در منطقه کردستان  آذربایجان غربی در مبارزه با ضد انقلاب از هیچ کوششی دریغ نمی­کند. و همزمان با سربازی بعنوان مسئول نهضت سواداپآموزی در پادگان به سربازان بی سواد آموزش می­دهد.
در آزمون دانشکده افسری نیروی هوایی شرکت و پذیرفته می­شود اما پس از مدتی حضور در دانشکده افسری به دلیل علاقه به معلمی در آزمون تربیت معلم پذیرفته و به عنوان دانشجو وارد تربیت معلم شده و شغل مقدس معلمی را انتخاب می­کند.
همزمان با دانشجویی از طریق جهادسازندگی بعنوان رزمنده و جهادگر در غرب کشور حضور می­یابد و در همین زمان در یک  مسابقه عقیدتی سراسری رتبه اول کشور را  از آن خود می­کند.
ایشان سرپرستی بیمارستان ولیعصر گیلان غرب را در زمان حضور در جبهه در کارنامه خود دارد.
پس از حضور در شهرستان گرمی در روستای زهرا ، دیزج  و پرمهر به عنوان معلم خدمت می­کند و در این زمان چندین بازار از طریق لشکر عاشورا به عنوان رزمنده و پزشکیار عازم جبهه جنوب فکه و حورالعظم و جزایر مجنون می­شود. در آخرین حضورش که سریعأ و مکتوب از شهرستان خواسته می­شود ترتیب حظور ایشان در عملیات مرصاد داده شود. که اتفاق تاریخی زیارت مقام معظم رهبری در پایگاه صحرایی سیدالشهدا اهواز که آن زمان به عنوان ریاست محترم جمهوری اسلامی در لباس رزمی حضور یافته بودند صورت می­گیرد.

http://uupload.ir/files/e0oj_photo_2015-12-15_11-59-16.jpg
اولین مسئولیت رزمی در منطقه گرمی به عنوان مسئول تربیت بدنی در کارنامه خود دارند.
هنوز استان اردبیل مستقل نشده بود که از طریق کمیته جذب نیروهای اصلح آذربایجان شرقی اجبارأ پرونده مربوطه از گرمی به تبریز درخواست و انتقال می­یابد.
همزمان با انجام وظیفه در مسئولیت های مختلف در شاخه جامعه­شناسی در دانشگاه دولتی ادامه تحصیل می­دهند و پس از اخذ مدرک کارشناسی در تهران ادامه تحصیل داده و مدرک کارشناسی ارشد خود را در تحقیقات آموزشی اخذ می­نماید.
مسئولیت گروه تازه تاسیس تحقیق و پژوهش اذربایجان شرقی ، معاون آموزشی عمومی ناحیه یک تبریز ، رئیس آموزش پرورش شهرستان هریس ، معاون آموزش ابتدایی و راهنمایی ، معاون نظری و مهارتی ، معاون فنی و حرفه­ای و آموزش متوسطه آذربایجان شرقی ، مدیر کل آموزش و پرورش استان اردبیل ، مشاور وزارت پژوهشگاه مطالعات ، معاون اداری مالی آموزشکده های فنی و حرفه­ای کشور ، معاون دانشگاه آزاد اسلامی ، مشاور بنیاد ملی نخبگان ،  رئیس دانشکده فنی و حرفه­ای سما تبریز ، و دیگر مسئولیت های خود همزمان نیز استاد کارآفرین دانشگاههای تبریز را در کارنامه خدمتی خود دارد.
حضور در تمامی استانهای کشور در همایش ارایه یافته­های پژوهشی و برگزاری کارگاه و بازدید از اروپا و آسیا ، حضور در شبکه جهانی جام جم در لندن و بیان دیدگاهها با پخش در سطح اروپا و آمریکا از خدمات نامبرده به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است .
حل مشکلات متعدد مالی فرهنگیان ، برنامه های رفاهی برای آاموزش و پرورش ، موفقیت در پی­گیری مطالبات کارمندان در تحصن های تبریز و اردبیل از کارنامه منحصر به فرد ایشان در شمال غرب کشور می­باشد.
بنیانگذاری پژهش سراهای دانش آموزی آذربایجان شرقی و اردبیل – دبیرخانه های سیمرغ – مجمع مشورتی پیشکسوتان و اجرای چندین طرح موفق همراه با توزیع ۴۰مینی­بوس در آموزش و پرورش استان، یادگار ایشان برای فرزندان محروم روستاهای این مرز و بوم می­باشد.
فراموش نمی­شود ایده کارخانه صابون­سازی در گرمی که اگر پشتیبانی می­شد امروز مستقیم و غیر مستقیم باعث اشتغال­زایی صدهانفر در این منطقه و تشویق سرمایه­گذاران به حضور مشابه در وطن می­شد . ضمن اینکه در زمان مسئولیتش دایر کردن مدارس شاهد و نمونه واخذ مصوبه آموزشکده فنی و حرفه­ای برای گرمی از هیات محترم دولت که متأسفانه بعد از ایشان پی گیری نشده است بخش دیگری از خدمات ماندگار ایشان به وطن می­باشد.

http://uupload.ir/files/fj1r_photo_2015-12-15_09-35-32.jpg
در آذر سال۹۰ احساس تکلیف برای اتحاد ، اشتغال ، آبادی در گرمی ، انگوت و موران با گام حمایت خداپسندانه و با رمز یا الله مهمترین برنامه ایشان برای خدمت بی منت برای فردای فرزندان وطن می­باشد . که چهار سال پیش شروع نمودند و حمایت قاطع و صادقانه مردم با رأی پاک خصوصأ وداع تاریخی فردای انتخابات با عهد و پیمان مردم برای حضور مجدد را علیرغم عدم تمایل نامزدی حجت را برای ورد ایشان در دهمین دوره انتخابات مجلس تمام کرده ، با اعلام آامادگی مجدد به درخواست متعدد اقشار مختلف مردم درآذر سال۹۴ با برنامه های عملیاتی هماهنگ و همسو با برنامه های توسعه­ی دولت اعتدالی می­رود تا در هفتم اسفند سال ۹۴ طرحی نو در اندازد. و ثابت نماید میرزاده شیفته خدمت  ، نه تشنه قدرت آماده است با استفاده از همه سلایق و گروهها و طرفداران کاندیداهای محترم ، به جای به هم خندیدن افراد برای فردای بهتر مردم شریف با هم بخندند. آری مرد آذری در باران آمد تا نوید رحمت بخشش، عطوفت و مهربانی را در سال همدلی و هم زبانی با اتحاد ، اشتغال و آبادانی برای گرمی مغان آذربایجان با فریاد رسا سر دهد.
پر می­زد مرغ دلم با یاد آذربایجان            خوش باد وقت مردم آزاد آذربایجان
آبادی مردم ز تو آزادی ایران ز تو              آباد باش ای خطه آزاد آذربایجان

برگرفته از سایت آزادلومرتبط با: موران. , گرمی , مغان. ,
می توانید دیدگاه خود را بنویسید
ایرانی نیک پنجشنبه 6 اسفند 1394 11:51 ق.ظ
فروش ویژه پنل های پیامک با قابلیت ارسال به شهر و استان - جنسیت - سن و سال
http://iransmspanel.ir

اعطای نمایندگی پنل های پیامک 66090292 - 021

فروش پنل های اس ام اس با پایین ترین تعرفه در کشور از سال 1386 تا امروز !

با بیش از 960 نماینده فعال در سراسر ایران

پنل های اس ام اس مناسب انتخابات

http://iransmspanel.ir

تلفن دفتر فروش از ساعت 9 صبح تا 15 عصر :

66090292 - 66090686 - 021

پنل های پیام کوتاه ، برای ارسال اس ام اس های تبلیغاتی شما

تلفن : 66090292 - 66090686 - 021


سایر خدمات ما با قابلیت اعطای نمایندگی به شما :
---------------------
سامانه تخصصی دفاتر بیمه http://bimesms.ir
---------------------
پنل رایگان اس ام اس برای شما http://iranbulk.ir
---------------------
خرید شارژ مستقیم تلفن و سیم کارت http://telliran.ir
---------------------
طرح های توجیهی برای دریافت وام http://tarhe-tojihi.com/
---------------------
تمام خدمات مستقل ما را اینجا ببینید : http://iran.com.coبا ما تماس بگیرید

تلفن دفتر فروش از ساعت 9 صبح تا 15 عصر :

66090292 - 66090686 - 021
داستان های خوب چهارشنبه 5 اسفند 1394 08:17 ب.ظ
سلام سید محسن علوی هستم مدیر وبلاگ هیرکانیا اشتراگ گذاری لینک گذاشتن کانال تلگرامتون در وبلاگم به صورت رایگان هستش بعد از ورود به وبلاگم نظر سنجی حتما یادتون نره اگه دوست داشتین نظر بدین
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
http://uupload.ir/files/vfql_%D8%AA%D9%84%DA%AF%D8%B1%D8%A7%D9%853.jpg